- Η Επιτροπή Ετεροδημοτών Κεφαλονιάς - Ιθάκης πραγματοποιεί συγκέντρωση για την παρουσίαση των Ντοκουμέντων της ΚΕ για το 15ο Συνέδριο σήμερα στις 6.30 μ.μ. στα γραφεία της ΚΟΑ (Βερανζέρου και Κοτοπούλη).
- Η Επιτροπή Ετεροδημοτών Ζακύνθου πραγματοποιεί συγκέντρωση για την παρουσίαση των Ντοκουμέντων της ΚΕ για το 15ο Συνέδριο σήμερα στις 6.30 μ.μ. στα γραφεία της ΚΟΑ (Βερανζέρου και Κοτοπούλη).
- Η Επιτροπή Ετεροδημοτών Λευκάδας πραγματοποιεί συγκέντρωση για την παρουσίαση των Ντοκουμέντων της ΚΕ για το 15ο Συνέδριο σήμερα στις 6.30 μ.μ. στα γραφεία της ΚΟΑ (Βερανζέρου και Κοτοπούλη).
- Η Επιτροπή Ετεροδημοτών Κέρκυρας πραγματοποιεί συγκέντρωση για την παρουσίαση των Ντοκουμέντων της ΚΕ για το 15ο Συνέδριο σήμερα στις 6.30 μ.μ. στα γραφεία της ΚΟΑ (Βερανζέρου και Κοτοπούλη).
- Η Επιτροπή Ετεροδημοτών Ηλείας πραγματοποιεί συγκέντρωση για την παρουσίαση των Ντοκουμέντων της ΚΕ για το 15ο Συνέδριο σήμερα στις 6.30 μ.μ. στα γραφεία της ΚΟΑ (Βερανζέρου και Κοτοπούλη).
- Οι ΚΟ των ΕΛΤΑ πραγματοποιούν σύσκεψη με θέμα το 15ο Συνέδριο του ΚΚΕ σήμερα στις 7 μ.μ. στην ΚΟΑ (Βερανζέρου και Κοτοπούλη, 6ος όροφος).
- Στο πλαίσιο της δημόσιας προσυνεδριακής συζήτησης για το 15ο Συνέδριο του ΚΚΕ, οι ΚΟ της ΝΕ Λάρισας πραγματοποιούν σήμερα τις παρακάτω εκδηλώσεις:
- Στις 7 μ.μ. στο ξενοδοχείο "GRAND" σύσκεψη εργαζομένων στην Τοπική Αυτοδιοίκηση, με ομιλητή τον Χρήστο Χαλκιά,μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
- Στις 7 μ.μ. στην αίθουσα της ΕΣΑΚ (Στοά Γιώτικα) δίπλα από τον ΟΤΕ (Φιλελλήνων) σύσκεψη Οικοδόμων με ομιλήτρια την Λίτσα Ούντρια,μέλος του ΝΓ Λάρισας.
- Στις 9 μ.μ. στη Φαλάνη στο καφενείο "Στυμωνιάρη" σύσκεψη με φίλους και οπαδούς του Κόμματος, με ομιλητή τον Σπύρο Στριφτάρη,μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και βουλευτή του Κόμματος.
- Στο πλαίσιο της δημόσιας προσυνεδριακής συζήτησης για το Σχέδιο Προγράμματος και την Εκθεση Δράσης της ΚΕ του ΚΚΕ, που θα απασχολήσουν το 15ο Συνέδριο του Κόμματος, η ΝΕ Λάρισας του ΚΚΕ οργανώνει εκδήλωση - συζήτηση με θέμα "Η οικοδόμηση του αντιιμπεριαλιστικού - δημοκρατικού μετώπου πάλης και η ισχυροποίηση του ΚΚΕ" αύριο Πέμπτη στις 6.30 μ.μ. στο Ξενοδοχείο "Διβάνι - Παλλάς".
Εισηγητής θα είναι ο Σπύρος Στριφτάρης,μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και βουλευτής του Κόμματος.
- Η ΚΟΒ Νίκαιας, στα πλαίσια της Οικονομικής Εξόρμησης για το 15ο Συνέδριο του ΚΚΕ, πραγματοποιεί συνεστίαση την Παρασκευή 26-4-96 στο κέντρο "Κοκκινιώτισσα" (Γ. Κονδύλη 101-103, Νίκαια, τηλ. 4924.004).
- Η ΚΟ Ναυπάκτου ενόψει του 15ου Συνεδρίου πραγματοποιεί πολιτική συγκέντρωση το Σάββατο 27-4-96 στις 6.30 μ.μ. στην αίθουσα του Εργατικού Κέντρου, με ομιλητή τον Σπύρο Στριφτάρη,μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και βουλευτή του Κόμματος. Θα ακολουθήσει συνεστίαση στις 9 μ.μ. στην ταβέρνα Φ. ΣΙΝΗ.
- Η ΚΟ Αιτωλικού πραγματοποιεί πολιτική συγκέντρωση την Κυριακή 28-4-96 στις 11 π.μ. στο καφενείο "ΤΟΛΗ", με ομιλητή τον Τίμο Παπανικολάου,μέλος του ΝΓ Αιτωλοακαρνανίας.
- Η ΚΟ Θύριου Βόνιτσας πραγματοποιεί πολιτική συγκέντρωση την Κυριακή 28-4-96 στις 8 μ.μ. στην πλατεία με ομιλητή τον Αιμιλίο Τσόμπο,μέλος του ΝΓ Αιτωλοακαρνανίας.
- Η ΚΟΒ Πεύκης, στα πλαίσια του προσυνεδριακού διαλόγου για το 15ο Συνέδριο του ΚΚΕ, πραγματοποιεί συγκέντρωση - συζήτηση την Κυριακή 28-4-96 στις 10.30 π.μ. στην αίθουσα του 3ου Συνοικιακού Συμβουλίου.
- Η ΚΟΒ Κάτω Πατησίων πραγματοποιεί συνεστίαση προς τιμήν του 15ου Συνεδρίου του ΚΚΕ την Κυριακή 28-4-96 στις 9 μ.μ. στη συνοικιακή ταβέρνα "Ο ΣΠΑΝΟΣ" (Αριστ. Οικονόμου 12, Κ. Πατήσια).