Η ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Αλ. Παπαρήγα, θα παρευρεθεί σε συγκέντρωση των συνταξιούχων του ΙΚΑ, του ΤΕΒΕ, του ΤΣΑ και λοιπών ταμείων, που θα γίνει την ερχόμενη Τρίτη, 3 Σεπτέμβρη 1996, στην αίθουσα της Πανηπειρωτικής Συνομοσπονδίας Ελλάδας, Κλεισθένους 15, 7ος όροφος και ώρα 10.30 πμ.
Θέμα της συγκέντρωσης: "Τα προβλήματα, οι εκλογές και οι συνταξιούχοι".
Στη συγκέντρωση θα είναι παρόντες και οι υποψήφιοι βουλευτές του ΚΚΕ Δ. Μαυροδόγλου,πρόεδρος της Ομοσπονδίας συνταξιούχων ΙΚΑ, υποψήφιος στη Β Περιφέρεια της Αθήνας και Χρ. Τριάντης,πρόεδρος της Ομοσπονδίας συνταξιούχων του ΤΕΒΕ, υποψήφιος στην Α Περιφέρεια της Αθήνας.