Ικανοποιητική συγκομιδή μεταλλίων από τους αθλητές που αγωνίστηκαν στην Κωνσταντινούπολη, στο πλαίσιο των Βαλκανικών Αγώνων στίβου εφήβων - νεανίδων.
Οι Ελληνες αθλητές κατέκτησαν δέκα χρυσά, πέντε αργυρά και πέντε χάλκινα μετάλλια, ενώ έγιναν και δύο πανελλήνια ρεκόρ. Το πρώτο στα 4Χ100μ. νεανίδων, από τις Καϊδαντζή, Νερατζίδου, Ανδριοπούλου, Γερακάκη με χρόνο 46.29 και το δεύτερο στα 100μ. εμπόδια από την Κάμνου με 13.87.