Μέχρι τις 8 του Γενάρη παρατείνεται η ισχύς των δελτίων κοινωνικού τουρισμού, προκειμένου να δοθεί η δυνατότητα στους κατόχους των δελτίων να τα χρησιμοποιήσουν την περίοδο των γιορτών. Η ημερομηνία 8/1/99 θα είναι η τελευταία ημέρα της παραμονής των δικαιούχων στα τουριστικά καταλύματα που συμμετέχουν στο πρόγραμμα κοινωνικού τουρισμού του Οργανισμού Εργατικής Εστίας για το έτος 1998, με την προϋπόθεση ότι αυτά λειτουργούν μέχρι 31/12/98.