Ο Τάκης Φύσσας είναι ο υπ' αριθμόν 1 μεταγραφικός στόχος του Παναθηναϊκού στην περίοδο του Γενάρη. Ο ταλαντούχος χαφ - μπακ του Πανιωνίου είναι πρώτος στη λίστα του Βασίλη Δανιήλ με το δεδομένο ότι θα γίνουν δυο - τρεις μεταγραφές, σύμφωνα με τα λεγόμενα του Γιώργου Βαρδινογιάννη.
Σοβαρά εξετάζεται και το ενδεχόμενο να επιστρέψει στα... πάτρια εδάφη και ο Γιώργος Νασιόπουλος, που κάνει ένα πολύ καλό πρωτάθλημα έως τώρα στην Καβάλα όπου και έχει δοθεί δανεικός από την πράσινη ΠΑΕ από το περασμένο καλοκαίρι.
Οσον αφορά τον Πάολο Αντριόλι η περίπτωση δεν είναι τόσο απλή, αφού ο πρόεδρος του Ιωνικού Ν. Κανελλάκης δηλώνει άγνοια για τη μετακίνηση του Βραζιλιάνου. Εξελίξεις θα έχουμε τις επόμενες μέρες.