Τραγικό θάνατο βρήκε χτες το πρωί ο 35χρονος σιδεράς Νικόλαος Μιμίκος,ενώ εργαζόταν με τον πατέρα του και τον αδερφό του σε διώροφη οικία, στην οδό Ιωνίας 33, στο Μενίδι.
Σύμφωνα με την Αστυνομία, από άγνωστη αιτία, το θύμα έχασε τις αισθήσεις του, ενώ ανέβαζε κάγκελα στο μπαλκόνι του δεύτερου ορόφου και έπεσε στο φρεάτιο του ασανσέρ, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί θανάσιμα. Οι αστυνομικοί συνέλαβαν και οδήγησαν στον εισαγγελέα τον ιδιοκτήτη της οικοδομής, ενώ αναζητείται ο μηχανικός. Η οικογένεια του θύματος, όπως έγινε γνωστό, διατηρούσε φιλικές σχέσεις με τον κατηγορούμενο.