Εκδήλωση για την Παιδεία διοργανώνει το ερχόμενο Σάββατο, 3 Φλεβάρη, η Γραμματεία Νέων εργαζομένων και ανέργων του ΠΑΜΕ. Η εκδήλωση θα γίνει στο Πάντειο Πανεπιστήμιο (στην αίθουσα «Σάκη Καράγιωργα») στις 6 το απόγευμα. Στο πλαίσιο αυτής της πρωτοβουλίας, η Γραμματεία Νέων διοργανώνει περιοδείες: Αύριο Τετάρτη, στις 7 το απόγευμα στο 1ο και 6ο Νυχτερινό Αθηνών και την Πέμπτη 1/2/2007, στις 7 το απόγευμα, στο 1ο Νυχτερινό σχολείο Αγ. Δημητρίου.