Σκοτώθηκε την ώρα του μεροκάματου. Το δυστύχημα συνέβη χτες στις 8.40 το πρωί στη λεωφόρο Σπάτων. Νεκρός είναι ο υπάλληλος καθαριότητας του δήμου Σπάτων Γεώργιος Λούλας, 25 χρόνων.
Απορριμματοφόρο του δήμου που οδηγούσε ο Αντ. Νικολογιάννης με δυο υπαλλήλους έκανε αποκομιδή σκουπιδιών. Στο 19ο χιλιόμετρο της λεωφόρου φορτηγό-ψυγείο που οδηγούσε ο Κλεάνθης Αντωνόπουλος με το πίσω δεξιό του τμήμα χτύπησε το πίσω αριστερό μέρος του απορριμματοφόρου απ' όπου κρατιούνταν ο άτυχος εργάτης. Πιθανή αιτία του δυστυχήματος είναι η μη τήρηση της απόστασης ασφαλείας από τον οδηγό του φορτηγού. Οι δυο οδηγοί πιάστηκαν από την Αστυνομία και οδηγήθηκαν στον εισαγγελέα.