Εκδήλωση για την επέτειο της ίδρυσης της ΕΠΟΝ θα πραγματοποιήσουν την Τρίτη 23 Φλεβάρη η ΠΕΑΕΑ Κερατσινίου, η Επιτροπή Ειρήνης Κερατσινίου και οι γυναικείοι σύλλογοι «Στοργή του Παιδιού» και «Κυψέλη». Η εκδήλωση θα γίνει, στις 6 μ.μ., στο Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη (Εμ. Μπενάκη 70). Θα προβληθεί η ταινία της Αλίντας Δημητρίου «Η ζωή στους βράχους». Θα τιμηθούν Κερατσινιώτισσες μαχήτριες του ΔΣΕ.