Στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Αθηνών οδηγήθηκαν χτες οι Σπ. Φωτεινός, 31 χρόνων και Κωνστ. Κωστόπουλος, 33 χρόνων, οι οποίοι το βράδυ της Κυριακής, στην οδό Σταδίου 43, μαζί με άλλα δύο άτομα που διαφεύγουν τη σύλληψη, επιτέθηκαν στον ανήλικο Γ.Γ., 16 χρόνων και αφού τον ξυλοκόπησαν του έκλεψαν 9.000 δρχ., το μπουφάν και τα παπούτσια του. Τα κλοπιμαία βρέθηκαν στην κατοχή των δραστών μετά τη σύλληψή τους, λίγο αργότερα, στη διασταύρωση των οδών Αιόλου και Σοφοκλέους. Εναντίον τους ασκήθηκε ποινική δίωξη για ληστεία σε βαθμό κακουργήματος και παραπέμφθηκαν να απολογηθούν σε τακτικό ανακριτή.