Αντιπροσωπεία του Πανεργατικού Αγωνιστικού Μετώπου πήρε μέρος στη συνεδρίαση της Συντονιστικής Επιτροπής των ευρωπαϊκών ταξικών συνδικάτων που έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο στη Φραγκφούρτη της Γερμανίας. Στη σύσκεψη, στην οποία το ΠΑΜΕ εκπροσώπησαν οι Δ. Αγκαβανάκης και Μ. Κοράκης, εξετάστηκε ο συντονισμός δράσης των ταξικών συνδικαλιστικών δυνάμεων σε ευρωπαϊκό επίπεδο και η προετοιμασία της διαδήλωσης που διοργανώνουν στη Γενεύη στις 17 Ιούνη ενάντια στην παγκοσμιοποίηση.
Η διαδήλωση θα γίνει την ημέρα που στη Γενεύη θα συνεδριάζει το Διεθνές Γραφείο Εργασίας και το ΠΑΜΕ θα οργανώσει τη συμμετοχή Ελλήνων εργαζομένων στις εκδηλώσεις αυτές, συνδυάζοντάς τες με εκδρομή σε πόλεις της Ιταλίας, μέσω της οποίας οι διαδηλωτές θα κατευθυνθούν στην Ελβετία.