Εκδήλωση μνήμης και τιμής στον θρυλικό Αγγελο Τσιτώτα, μαχητή της «Ανεξάρτητης Ομάδας Λάρισας» του ΔΣΕ, οργανώνουν οι Κομματικές Οργανώσεις του 3ου Διαμερίσματος Λάρισας του ΚΚΕ, την Κυριακή 26/4, στις 11.30 π.μ., στην πλατεία Εθνικής Αντίστασης (Υψηλάντου και 23ης Οκτωβρίου), στη συνοικία του Αγίου Κωνσταντίνου. Η εκδήλωση είναι ενταγμένη στα πλαίσια των δραστηριοτήτων για τα 100 χρόνια του ΚΚΕ και την Αντιφασιστική Νίκη των Λαών στις 9 Μάη 1945.