Για τις επόμενες μέρες προγραμματίζονται οι εξής εκδηλώσεις:
Το Σάββατο 16 Ιούνη:
-- Στις 8 μ.μ., η ΤΟ Περιστερίου καλεί σε συγκέντρωση στην πλατεία Δημαρχείου. Θα μιλήσει ο Κώστας Παρασκευάς, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ. Θα ακολουθήσει συναυλία με το συγκρότημα «Ρωμιοσύνη».
-- Η ΤΕ Σάμου καλεί σε εκδήλωση στις 7.30 μ.μ., στο ξενοδοχείο «Αιολίς», στο Βαθύ, με θέμα «Η θέση του ΚΚΕ για σύγχρονες συγκοινωνίες στην υπηρεσία των λαϊκών αναγκών». Θα μιλήσει ο Γιώργος Μαρίνος, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ.
Την Κυριακή 17 Ιούνη, στις 8 μ.μ., οι ΚΟΒ Φαρκαδόνας καλούν σε εκδήλωση στο δημαρχείο, με θέμα «Η προσφορά του ΚΚΕ στους αγροτικούς και λαϊκούς αγώνες της περιοχής μας - Η πρόταση του ΚΚΕ σήμερα». Θα μιλήσει ο Ρίζος Μαρούδας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ. Μετά την ομιλία θα γίνει προβολή ταινίας, ενώ στις 6 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί κατάθεση στεφάνων σε μνημεία στις τοποθεσίες Βρυκολάκια και Πετρομαγούλα.
Την Τετάρτη 20 Ιούνη, η ΚΟ ΕΒΕ Πειραιά διοργανώνει στις 7 μ.μ., στη Μουσική Σκηνή «Kremlino» (Καραΐσκου 119), εκδήλωση με τίτλο «Η πρόταση του ΚΚΕ για τους αυτοαπασχολούμενους και την Κοινωνική Συμμαχία». Θα μιλήσει ο Θανάσης Τζίμας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
Αύριο Τετάρτη, στις 8.30 μ.μ., οι ΚΟ Αιδηψού - Ιστιαίας - Αρτεμισίου καλούν σε εκδήλωση στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου στα Λουτρά Αιδηψού, με θέμα «Τουρισμός: Προνόμιο των λίγων ή δικαίωμα του λαού;». Θα μιλήσει ο Θέμος Βασιλείου, μέλος του Γραφείου της ΤΕ Εύβοιας του ΚΚΕ.