Σε ποσοστά κοντά στο 100% έφθασε η συμμετοχή των εργαζομένων στην «Cosmote» στη χθεσινή πρώτη μέρα της 48ωρης πανελλαδικής απεργίας τους, ενάντια στις απολύσεις που προτίθεται να κάνει στη συγκεκριμένη εταιρεία η διοίκηση του Ομίλου ΟΤΕ, αλλά και ενάντια στα γενικότερα μέτρα που παίρνει για μείωση των αποδοχών και αύξηση του ωραρίου εργασίας. Η επιτυχία της απεργίας οφείλεται και στη μάχη που έδωσαν οι ίδιοι οι εργαζόμενοι για την περιφρούρησή της και οι οποίοι, για άλλη μια φορά, αντιλήφθηκαν ότι δεν είναι μόνοι τους, αλλά έχουν την έμπρακτη συμπαράσταση ταξικών δυνάμεων και αγωνιστικών φορέων. Γεγονός που εκφράστηκε και στην απεργιακή φρουρά στο κτίριο της εταιρείας στην Αχαρνών. Στην...