Με νέα συγκέντρωση σήμερα στις 9 το πρωί έξω από τα δικαστήρια του Πειραιά απαντούν οι εργάτες της Ναυπηγοεπισκευαστικής Ζώνης, στην επιδίωξη της κυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ να επιβάλει «διά πυρός και σιδήρου», με τη βία, την τρομοκρατία και την άγρια καταστολή, την πολιτική του κεφαλαίου, της ΕΕ, που, για τα κέρδη των πολυεθνικών και των εφοπλιστών, τους καταδικάζει στην ανεργία και την εξαθλίωση, προωθεί τη συρρίκνωση της Ζώνης και συνολικά της ναυπηγικής βιομηχανίας, την περικοπή των εργασιακών δικαιωμάτων των εργατών και μετατρέπει τα επισκευαζόμενα πλοία σε παγίδες - θανάτου με την κατάργηση των μεικτών 5μελών επιτροπών ελέγχου για τα μέτρα υγιεινής και ασφάλειας. Την ώρα της συγκέντρωσης...