Ολοι στην απεργία. Ολοι στον αγώνα. Τα αντεργατικά μέτρα της κυβέρνησης δε θα περάσουν. Το μήνυμα αυτό φτάνει από κάθε γωνιά της χώρας. Από τα εργοστάσια και τα νοσοκομεία, τις τράπεζες και τις εμπορικές επιχειρήσεις, τα γιαπιά και τις συγκοινωνίες, τα ναυπηγεία και τις τηλεπικοινωνίες, τα σχολεία και την ενέργεια. Από σήμερα τα μεσάνυχτα, η χώρα ζει στο ρυθμό της 24ωρης πανελλαδικής πανεργατικής και πανυπαλληλικής απεργίας. Εργαζόμενοι και συνταξιούχοι, άνεργοι, μικροβιοτέχνες και επαγγελματίες, άντρες και γυναίκες, νέοι, αντιστέκονται στην κυβερνητική πολιτική. «Το μήνυμα στην κυβέρνηση και το ΣΕΒ - υπογραμμίζει το ΠΑΜΕ - πρέπει να είναι ξεκάθαρο και ηχηρό». Το Πανεργατικό Μέτωπο...