Η εργατούπολη του Αιγάλεω φιλοξένησε χτες την εκδήλωση της ΚΕ του ΚΚΕ για την παρουσίαση της νέας έκδοσης της «Σύγχρονης Εποχής» «Επιτεύγματα και κατακτήσεις της εργατικής τάξης στο σοσιαλισμό». Η έκδοση, που εντάσσεται στην πολύμορφη δραστηριότητα του Κόμματος για τα 100 χρόνια από την Οκτωβριανή Σοσιαλιστική Επανάσταση, αποτελεί προϊόν συλλογικής προσπάθειας, με την επιμέλεια του Τμήματος της ΚΕ για την Εργατική - Συνδικαλιστική Δουλειά. Στη χτεσινή εκδήλωση, εκατοντάδες μέλη και φίλοι του ΚΚΕ και της ΚΝΕ, εργαζόμενοι από διάφορους κλάδους που βιώνουν την καπιταλιστική εκμετάλλευση στους τόπους δουλειάς, γέμισαν ασφυκτικά το θέατρο «Μινωτής» στο «Μπαρουτάδικο», άκουσαν με ενδιαφέρον τις...