Εκδήλωση τιμής στον Γιώργη Τσαρουχά, δολοφονημένο στέλεχος του ΚΚΕ, βουλευτή της ΕΔΑ και μαχητή του αντιδικτατορικού αγώνα, πραγματοποίησε χτες η ΚΟ Κεντρικής Μακεδονίας του ΚΚΕ, στα Κοιμητήρια της Ευαγγελίστριας, στη Θεσσαλονίκη. Ταυτόχρονα, τίμησε τους αγωνιστές της αντιδικτατορικής πάλης, τα θύματα της χούντας, τα μέλη και τα στελέχη του ΚΚΕ και της ΚΝΕ, όλους όσοι στάθηκαν αλύγιστοι στα βασανιστήρια, στις φυλακές και τις εξορίες. Ο Γ. Τσαρουχάς, στις 9/5/1968, ύστερα από μια μακρόχρονη αγωνιστική πορεία από τη δεκαετία του '30, δολοφονήθηκε από τη στρατιωτική δικτατορία της 21ης Απριλίου 1967. Στάθηκε πιστός στις αρχές του μαρξισμού - λενινισμού, υπήρξε ικανότατο στέλεχος του ΚΚΕ, άξιος...