Με την προκήρυξη του ΠΑΜΕ να μοιράζεται χέρι - χέρι στους εργαζόμενους, σε γιαπιά, εργοστάσια και εργασιακούς χώρους, συνδικαλιστές και στελέχη του ΠΑΜΕ πληθαίνουν καθημερινά τις συγκεντρώσεις, περιοδείες και εξορμήσεις στα διαλείμματα, την ώρα της δουλιάς, τις αλλαγές των βαρδιών. Δυναμώνουν τη φωνή τους, καλώντας εργαζόμενους, συνταξιούχους, νέους να δώσουν μαζικό αγωνιστικό «παρών» στα συλλαλητήρια που διοργανώνονται στις 31 Γενάρη. Να στείλουν «μήνυμα» στην κυβέρνηση ότι θα τους βρει αντιμέτωπους στους δρόμους, ότι θα υπερασπιστούν δικαιώματα και κατακτήσεις που έχουν μπει στο στόχαστρο κυβέρνησης - μεγάλου κεφαλαίου. Στην Αθήνα, το συλλαλητήριο θα γίνει στις 6 το απόγευμα, στην πλατεία...