Νέα επίθεση για την αρπαγή ζωτικών χώρων της πόλης του Περάματος βρίσκεται σε εξέλιξη από τον Οργανισμό Λιμένος Πειραιώς (ΟΛΠ), με απόφαση της ελεγχόμενης από την κυβέρνηση διοίκησής του. Πρόκειται για χώρο του ανατολικού άκρου της πόλης και, συγκεκριμένα, την παραλιακή ζώνη του «Αρμού», που οι Περαματιώτες με την προηγούμενη αγωνιστική δημοτική αρχή και με δήμαρχο τον Γιάννη Πατσιλινάκο είχαν κατορθώσει να κατοχυρώσουν με δυναμικές αγωνιστικές κινητοποιήσεις και με δικαστικές αποφάσεις. Τώρα, ο ΟΛΠ, παίρνοντας ουσιαστικά το «πράσινο φως» από τον σημερινό δήμαρχο Γιάννη Λαγουδάκο, εκλεκτό της ΝΔ, επανέρχεται δριμύτερος και αυθαίρετα άρχισε να μπαζώνει την περιοχή, προκειμένου να τη...