Την κατηγορηματική τους απόφαση να συνεχίσουν και να εντείνουν τον αγώνα που άρχισαν εδώ και τρεις βδομάδες, μέχρι να πειστούν κυβέρνηση και διοίκηση ότι δεν πρόκειται να περάσει ο εργασιακός μεσαίωνας που προωθούν, διαδήλωσαν χτες οι εργαζόμενοι στα τρόλεϊ (ΗΛΠΑΠ). Με μαύρες σημαίες και πανό, οι εργαζόμενοι στην κίνηση των τρόλεϊ (οδηγοί), με την έναρξη της χτεσινής στάσης εργασίας στις 12 το μεσημέρι, άρχισαν να προσέρχονται στην οδό Πανεπιστημίου (στα Χαυτεία), όπου είχε προγραμματιστεί συγκέντρωση και ανοιχτή γενική συνέλευση του κλάδου, με σκοπό να ενημερωθεί το επιβατικό κοινό για την προκλητική αδιαφορία κυβέρνησης και διοίκησης, να δώσουν λύσεις σε προβλήματα που προκάλεσαν οι ίδιοι...