Στην Πάτρα περιόδευσε χτες η ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Αλέκα Παπαρήγα, στο πλαίσιο της τρίμηνης καμπάνιας του Κόμματος για την Παιδεία. Η Αλ. Παπαρήγα επισκέφτηκε, χτες το πρωί, το 2ο και το 6ο ΤΕΕ Πάτρας, όπου μίλησε σε εκδήλωση - συζήτηση με τους καθηγητές και τους μαθητές των δύο σχολείων. Ακόμα, χτες το μεσημέρι, η ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ παραχώρησε συνέντευξη Τύπου με θέμα την τρίμηνη καμπάνια του ΚΚΕ, ενώ το απόγευμα συμμετείχε σε σύσκεψη με πανεπιστημιακούς και εργαζόμενους στο πανεπιστήμιο Πατρών. Η Αλ. Παπαρήγα, στη συνέντευξη Τύπου τόνισε: «Η αναθεώρηση του Συντάγματος, η συζήτηση για το άρθρο 16, όπως και η κατάθεση του σχεδίου νόμου για τα ΑΕΙ και τα ΤΕΙ επιβεβαιώνουν ένα συμπέρασμα του...