Αμείωτη συνεχίζεται η αντιπολεμική δράση του λαού και της νεολαίας και εντείνονται οι προετοιμασίες για το παλλαϊκό συλλαλητήριο την ερχόμενη Πέμπτη 8 του Νοέμβρη στην πλατεία Συντάγματος. Ετσι χτες με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν σειρά εκδηλώσεων στα αμφιθέατρα και τους χώρους των ΤΕΙ Αθήνας και Πειραιά (φώτο). Βέβαια, αυτά δεν είναι ειδήσεις για τα κανάλια «μας» και δεν αφιέρωσαν ούτε μία λέξη...