Αύριο Παρασκευή 30 Νοέμβρη:
-- Στις 8.30 μ.μ., η ΚΟΒ Ναυπάκτου καλεί σε συγκέντρωση στο «Ξενία» (αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου), με θέμα: «Συμπόρευση με το ΚΚΕ για να κάνουμε την πραγματική διαφορά». Θα μιλήσει ο Δημήτρης Τζαβάρας, μέλος της Γραμματείας της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Οι Οργανώσεις Πύργου - Αρχαίας Ολυμπίας - Ζαχάρως του ΚΚΕ και της ΚΝΕ καλούν, στις 7 μ.μ., στην αίθουσα της ΠΕΔ (έναντι ΔΟΥ Πύργου), σε συγκέντρωση με θέμα: «Συμπόρευση με το ΚΚΕ για να κάνουμε την πραγματική διαφορά». Θα μιλήσει ο Διονύσης Αρβανιτάκης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
Το Σάββατο 1 Δεκέμβρη:
-- Στις 6 μ.μ., η ΚΟ Λυκότρυπας - Αγίας Αννας Αχαρνών Αττικής διοργανώνει συγκέντρωση στο 4ο ΚΑΠΗ Αγ. Αννας, με θέμα «Με το ΚΚΕ για το δίκιο μας. Δυνατό εργατικό κίνημα, Κοινωνική Συμμαχία για την ανατροπή». Θα μιλήσει ο Τάσος Τραβασάρος, στέλεχος του ΚΚΕ.
-- Στις 8 μ.μ., η ΚΟΒ Κεντρικού Μενιδίου και η ΚΟΒ ΕΒΕ Αχαρνών της ΤΟ Μενιδίου - Φυλής διοργανώνουν λαϊκό γλέντι στο χώρο του ΠΟΚΕΝ (Φιλαδέλφειας 217).