Η ΚΟΒ Κέντρου - Αγ. Τριάδας Περιστερίου του ΚΚΕ πραγματοποιεί την Κυριακή 15 Δεκέμβρη, στις 7 μ.μ. στο αμφιθέατρο του δημαρχείου Περιστερίου (στάση μετρό «Περιστέρι») εκδήλωση με τίτλο «Το λαϊκό τραγούδι μέσα από τη φωνή της Σωτηρίας Μπέλλου». Πρόκειται για ένα αφιέρωμα στα κοινωνικά τραγούδια της Σωτηρίας Μπέλλου, ενώ η παρουσίαση των τραγουδιών θα συνοδεύεται από κείμενα που αναδεικνύουν το περιεχόμενό τους.