Εκ παραδρομής, σε σχόλιο της στήλης «Από μέρα σε μέρα», στο φύλλο του Σαββατοκύριακου, γράψαμε: «Χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελούν τα παιδιά 12 με 17 ετών. Γι' αυτήν την ηλικιακή κατηγορία δεν προβλέπεται εμβολιασμός, και γι' αυτό η κυβέρνηση έκανε υποχρεωτικά τα δύο self tests τη βδομάδα προκειμένου ένας μαθητής να παρακολουθεί το σχολείο». Είναι φανερό ότι ο σχολιασμός αφορά τις ηλικίες κάτω των 12 ετών και όχι την ηλικιακή κατηγορία 12 - 17.