Την 79η επέτειο από την ανατίναξη της σιδηροδρομικής γέφυρας του Γοργοποτάμου το 1942 θα τιμήσουν την Κυριακή 5 Δεκέμβρη στις 10.30 π.μ. η Τομεακή Επιτροπή Φθιώτιδας του ΚΚΕ, το Τομεακό Συμβούλιο Φθιώτιδας της ΚΝΕ και το Παράρτημα Λαμίας της ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ.
Η εκδήλωση τιμής και μνήμης λόγω της πανδημίας θα έχει τοπικό χαρακτήρα, ενώ θα ακολουθήσουν ιστορικός περίπατος και ξενάγηση στον χώρο με πρωτοβουλία του ΤΣ Φθιώτιδας της ΚΝΕ.