Το Σάββατο 22 Γενάρη στις 12 μ. η Τομεακή Οργάνωση Βόρειας Αθήνας της ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ καλεί σε συγκέντρωση στην πλατεία Χαραυγής στην Πεντέλη, ενάντια στην αναστολή εφημεριών και την υποβάθμιση του Νοσοκομείου Παίδων Πεντέλης, με θέμα «Δεν θυσιάζουμε την υγεία για των κερδών την "ανοσία" - Ο καπιταλισμός είναι ο πιο επικίνδυνος "ιός"». Θα μιλήσει ο Θανάσης Παφίλης, μέλος της ΚΕ και βουλευτής του ΚΚΕ.