Ψηφίζω ΚΚΕ γιατί ενώ όλες οι άλλες πολιτικές δυνάμεις μου προσφέρουν απλά μία προοπτική διαχείρισης ενός μέλλοντος λίγο λιγότερο ή λίγο περισσότερο ζοφερού και εναλλάσσονται στην εξουσία ματαιώνοντας διαχρονικά κάθε ελπίδα, το ΚΚΕ μου προσφέρει όχι μόνο μία λύση από αυτό το αδιέξοδο, αλλά και ένα φιλοσοφικό καταφύγιο για έναν κόσμο πιο δίκαιο και φωτεινό. Είναι η υπαρκτή Νεφελοκοκκυγία μου. Ψηφίζω ΚΚΕ με καρδιά και με λογική γιατί δεν είναι μονόδρομος το μεγάλο ψάρι να τρώει το μικρό. Γιατί αυτός ο κόσμος δεν μπορεί να συνεχίσει με όρους ζούγκλας και το ΚΚΕ μάχεται σταθερά στο πλευρό όλων μας.