Σύσκεψη στην Καλαμιά Κοζάνης πραγματοποιούν αύριο Τετάρτη φορείς και σωματεία της Δυτικής Μακεδονίας, που συνδιοργάνωσαν το μεγάλο συλλαλητήριο ενάντια στην επέλαση των «πράσινων» αρπακτικών στην περιοχή. Η σύσκεψη έχει θέμα τον συντονισμό δράσεων για την ανάδειξη των προβλημάτων στο περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες από την ανάπτυξη των ΑΠΕ, και θα γίνει στις 7 μ.μ. στην αίθουσα της Κοινότητας Καλαμιάς.