Με ενίσχυση των ταξικών δυνάμεων, σε ψήφους, ολοκληρώθηκε το Συνέδριο του Εργατικού Κέντρου Χανίων.
Συνολικά στο συνέδριο ψήφισαν 120 αντιπρόσωποι για το Εργατικό Κέντρο και 88 για τη ΓΣΕΕ. Για το Εργατικό Κέντρο, η «Ταξική Ενότητα» έλαβε 29 ψήφους, από 22 και διατήρησε τις 4 έδρες της.
Η ΠΑΣΚΕ, παίρνοντας 63 ψήφους, εμφανίζεται να χάνει μια έδρα -πήρε 10 έδρες από 11 στην προηγούμενη διοίκηση. Η ΔΑΚΕ πήρε 12 ψήφους από 14 και 2 έδρες. Τέλος, η «Αυτόνομη Παρέμβαση» έλαβε 10 ψήφους και 1 έδρα - τις προηγούμενες φορές κατέβαινε με το ψηφοδέλτιο της ΠΑΣΚΕ. Επί της ουσίας αυτή η έδρα είναι παραχώρηση από την ΠΑΣΚΕ στα πλαίσια μιας γενικότερης προσπάθειας να κρατηθούν οι δυνάμεις του ΣΥΝ στο προσκήνιο.
Για τη ΓΣΕΕ, η «Ταξική Ενότητα» έλαβε 33 ψήφους, η ΠΑΣΚΕ 46 και η «Αυτόνομη Παρέμβαση» 4, ενώ υπήρξε και 1 λευκό και 4 άκυρα.