Μετά τους νεολαίους υποψηφίους του Κ. Σκανδαλίδη, που «καθάρισαν» το λόφο του Στρέφη, σειρά είχε τώρα η υπερνομάρχης Αθήνας - Πειραιά και εκ νέου υποψήφια με το ΠΑΣΟΚ, Φώφη Γεννηματά, η οποία, μαζί με τους νομαρχιακούς συμβούλους της παράταξής της, πήγαν να «καθαρίσουν» το πάρκο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης «Αντ. Τρίτσης»! Μάλιστα, εντελώς υποκριτικά, δήλωσε: «Η καθαριότητα, το πράσινο και οι ελεύθεροι χώροι για αναψυχή είναι η προτεραιότητά μας». Κι αυτό, όταν το Πεδίον του Αρεως - ένας από τους ελάχιστους χώρους που είναι στην αρμοδιότητα της υπερνομαρχίας - καταπατείται από τις εγκαταστάσεις του μεγαλοεπιχειρηματία Μ. Κυριακού, χωρίς η νομαρχιακή διοίκηση να έχει κάνει επί της ουσίας κάτι γι' αυτό, όλα αυτά τα χρόνια. Τέτοια ήταν η ...προτεραιότητα για τους ελεύθερους χώρους της υπερνομαρχίας.