Νέο κύκλο συζητήσεων ξεκινά με τους δημότες Νίκαιας η επικεφαλής της "Δημοκρατικής Ενότητας", Βέρα Νικολαϊδου.Την ερχόμενη Τρίτη, 11 Ιούνη, στις 8 π.μ. θα βρίσκεται στα Κιλικιανά και συγκεκριμένα στον πεζόδρομο Θηρών (Κοντά στη Μάντρα Μπλόκου), ενώ στις 18 του μήνα, την ίδια ώρα, θα συζητήσει με τους κατοίκους της συνοικίας Ασπρα Χώματα, στην πλατεία Πράσινου Μύλου. Ο κύκλος των συζητήσεων θα συνεχιστεί την Τετάρτη 19 Ιούνη, στις 8 π.μ., στην πλατεία Αγίας Τριάδας, στο προαύλιο της εκκλησίας και θα κλείσει την Πέμπτη, πάλι 8 π.μ. στη Νεάπολη, στην πλατεία Αθηνάς Μαύρου.