Ωστόσο, η "Αυγή", με ρεπορτάζ της Π. Στεφανάκου, περιέργως (;) συνδέει τη δυσφορία τους για την περιφρούρηση του Πολυτεχνείου με ΕΟΚικά προγράμματα, που, προφανώς, όπως υποστηρίζει, κάποιοι εποφθαλμιούν.
Το θέμα, φυσικά, δε μας αφορά, ούτε το γνωρίζουμε. Η σύνδεση, όμως, αυτών των δύο, μάλλον, ως ανοησία της συντάκτριας θα μπορούσε να εκληφθεί. Πάντως, μια και το 'φερε ο λόγος, μόνο για τα ΕΟΚικά προγράμματα και τη διαφάνεια περί αυτά, δεν πρέπει να κάνει λόγο η "Αυγή" και ο πολιτικός χώρος της. Καθότι δεν είναι και λίγοι οι του ΣΥΝ, που "τρέφονται" με τέτοια προγράμματα σε πανεπιστήμια, δήμους, νομαρχίες και αλλού...