Υποκρισία, για άλλη μια φορά, λέμε εμείς. Γιατί αν τους πήρε ο πόνος για την εξεταστική (που ξεκινάει σε λίγες μέρες στις περισσότερες σχολές), θα έκαναν ρεπορτάζ για την άθλια κατάσταση με τα συγγράμματα: Στην πλειοψηφία των σχολών σε Πανεπιστήμια και ΤΕΙ δεν έχουν διανεμηθεί καν τα συγγράμματα και η κατάσταση σπρώχνει τους φοιτητές να πάνε να αγοράσουν τα βιβλία αν θέλουν να προετοιμαστούν εγκαίρως για τις εξετάσεις. Και φυσικά γι' αυτή την άθλια κατάσταση δε φταίνε οι όποιες κινητοποιήσεις των φοιτητών. Γι' αυτό μάλλον δε βρίσκει την ανάλογη προβολή στα «ευαίσθητα» αστικά ΜΜΕ.