Σήμερα, στις 10 π.μ. στο σταθμό του ΗΣΑΠ
Αγωνιστική κινητοποίηση, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της απεργίας στις 24 Φλεβάρη, διοργανώνουν σήμερα τα ταξικά ναυτεργατικά σωματεία ΠΕΜΕΝ και ΣΤΕΦΕΝΣΩΝ, κάνοντας για μια ακόμα φορά σαφές ότι οι ναυτεργάτες θα συνεχίσουν τον απεργιακό τους αγώνα με τις δυνάμεις του ΠΑΜΕ με προοπτική κλιμάκωσης και γυρίζοντας ξανά την πλάτη στους συμβιβασμένους της ΠΝΟ. Η κινητοποίηση θα ξεκινήσει με προσυγκέντρωση, στις 10 το πρωί, στον Ηλεκτρικό Σταθμό Πειραιά.