Σύσκεψη για τις απολύσεις και τους ανέργους στις 10 το πρωί στο Συνδικάτο Οικοδόμων Αθήνας οργανώνει στις 27 του Μάρτη, η Γραμματεία Αθήνας του ΠΑΜΕ ενώ θα ακολουθήσουν και άλλες πολύμορφες παρεμβάσεις. Η σύσκεψη είναι μία ακόμα πρωτοβουλία των ταξικών δυνάμεων για να δυναμώσει η πάλη ενάντια στην αντεργατική επίθεση, δίνοντας συνέχεια στις πολύμορφες δραστηριότητες των ταξικών συνδικάτων. Στα ίδια πλαίσια για τις επόμενες ημέρες σχεδιάζονται οι εξής εκδηλώσεις:
Παρασκευή 26 Μάρτη: Ομιλία - συζήτηση στο PRAKTIKER του Αιγάλεω.
Κυριακή 28 Μάρτη: Σύσκεψη του Συνδικάτου Μετάλλου με μετανάστες. Σύσκεψη του Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας με εργαζόμενους του «ΛΙΝΤΛ» και τους εργαζόμενους του «Μετρόπολις». Σύσκεψη του Συνδικάτου Τροφίμων - Ποτών στον Κατσέλη.
Δευτέρα 29 Μάρτη: Ομιλία - συζήτηση στο PRAKTIKER Ταύρου.
Τρίτη 30 Μάρτη: Ομιλία - συζήτηση στο PRAKTIKER Ελληνικού.
Ομιλίες - συζητήσεις με τους εργαζόμενους στις τράπεζες «Αλφα» και «Αγροτική» και τους εργαζόμενους στην εταιρεία «FIRST DATA», διοργανώνει το Συνδικάτο Χρηματοπιστωτικού.
Επίσης, αύριο Παρασκευή η τοπική Γραμματεία του ΠΑΜΕ στην Εύβοια διοργανώνει σύσκεψη μεταλλεργατών στο Εργατικό Κέντρο Αλιβερίου στις 7μ.μ.
Ανοιχτή συγκέντρωση - συζήτηση διοργανώνει η «Επιτροπή Αγώνα Εργαζομένων Βιομηχανικής Ζώνης Κορωπίου» την Κυριακή 28 Μάρτη στις 6 μ.μ. στο δημαρχείο Κορωπίου και καλεί όλους τους εργαζόμενους στην περιοχή να συμμετέχουν για να συζητήσουν γύρω από προβλήματα σε χώρους δουλειάς αλλά και στα ερωτήματα όπως: «Ποιος ευθύνεται για την κρίση; Λεφτά υπάρχουν; Ποια είναι τα επόμενα μέτρα που ετοιμάζουν τα επιτελεία κυβέρνησης και ΕΕ και ποιες οι επιπτώσεις τους; Γιατί είναι μονόδρομος για το κεφάλαιο η ένταση της εκμετάλλευσης της εργατικής τάξης προκειμένου να ανακάμψει την καπιταλιστική οικονομία; Εχουν αποτέλεσμα οι αγώνες; Ποια πρέπει να είναι η απάντηση και η διέξοδος σε όφελος των εργαζομένων από την καπιταλιστική οικονομική κρίση;».