Στηρίζουμε και συμμεριζόμαστε τη σταθερή σας στάση ενάντια στον οπορτουνισμό του σοσιαλδημοκρατικού ΣΥΡΙΖΑ, που προσπαθεί να εξαπατήσει την εργατική τάξη και τα λαϊκά στρωματά με αυταπάτες για μια δήθεν διαφορετική διαχείριση του καπιταλισμού.
Το ΚΚ Νορβηγίας στέκεται διπλά σας στην πάλη για να αποδεσμευτούν οι χώρες μας από την ιμπεριαλιστική ΕΕ και το ΝΑΤΟ, το στρατιωτικό εργαλείο του δυτικού ιμπεριαλισμού.
Το πρόβλημα είναι ο καπιταλισμός. Η μόνη λύση είναι ο σοσιαλισμός!