Στην Ικαρία βρίσκεται ο βουλευτής Λέσβου του ΚΚΕ και πρόεδρος της Ελληνικής Επιτροπής για τη Διεθνή Υφεση και Ειρήνη, Σταύρος Τάσσος. Κατά την επίσκεψη του βουλευτή του ΚΚΕ, θα υπάρξει πρόγραμμα συναντήσεων - επισκέψεων, και θα ολοκληρωθεί με δύο ομιλίες στις πολιτικές συγκεντρώσεις που οργανώνει η ΤΕ Ικαρίας - Φούρνων του ΚΚΕ για τις πολιτικές εξελίξεις και την παρουσία του ΝΑΤΟ στο Αιγαίο. Οι συγκεντρώσεις θα γίνουν: Σήμερα, Τρίτη, στις 7.30 μ.μ., στην αίθουσα συνεδριάσεων του παλιού Δημαρχείου στον Αγιο Κήρυκο.
Αύριο, Τετάρτη, στις 7.30 μ.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων στον Χριστό Ραχών.