Η Πανελλήνια Ενωση Αγωνιστών Εθνικής Αντίστασης και Δημοκρατικού Στρατού Ελλάδας (ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ) θα τιμήσει την 73η επέτειο από την Απελευθέρωση της Αθήνας, σήμερα Πέμπτη, 12 Οκτώβρη, στις 11 π.μ., με συγκέντρωση και κατάθεση στεφάνου στο μνημείο του «Αγνώστου Στρατιώτη». Η ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ καλεί τα παραρτήματα και τους αγωνιστές της ΕΑΜικής Εθνικής Αντίστασης να συμμετέχουν με τα λάβαρα και τις σημαίες της Αντίστασης.