Δύο περιφερειακές συσκέψεις πραγματοποιούνται στην Κρήτη:
-- Σήμερα, Πέμπτη, η Ενωτική Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων Ν. Χανίων καλεί σε σύσκεψη στις 8 μ.μ. στο Εργατικό Κέντρο Χανίων.
-- Αύριο, Παρασκευή, Αγροτικοί Σύλλογοι της Ανατολικής Κρήτης οργανώνουν σύσκεψη στις 6.30 μ.μ. στα Πεζά Ηρακλείου (αίθουσα Πολιτισμού, δημαρχείο). Θα μιλήσει ο Ρίζος Μαρούδας, μέλος της Γραμματείας της Πανελλαδικής Επιτροπής των Μπλόκων.