Συγκεντρώσεις διαμαρτυρίας και διεκδίκησης, εξορμήσεις και πικετοφορίες ενημέρωσης, καθώς και άλλες πρωτοβουλίες, αναλαμβάνουν σωματεία και φορείς σε συνοικίες της Αττικής, για την υπεράσπιση της υγείας και των δικαιωμάτων του λαού. Πιο συγκεκριμένα, σήμερα, Τρίτη, στις 6.30 μ.μ. στην πλατεία Ελευθερίας του Κορυδαλλού θα πραγματοποιηθεί πικετοφορία ενημέρωσης για τη συγκέντρωση που οργανώνουν σωματεία και φορείς από τη Νίκαια, Ρέντη και Πειραιά, αύριο Τετάρτη 21 Οκτώβρη, στις 8 π.μ. στο Κρατικό Νοσοκομείο της Νίκαιας. Ανάλογη πικετοφορία έγινε και το Σάββατο, στην πλατεία Δαβάκη (Περιβολάκι) στη Νίκαια. Στο Μενίδι, σωματεία, σύλλογοι γονέων και πολιτιστικοί σύλλογοι διοργανώνουν συγκέντρωση...