Οι φοιτητές δεν αναστέλλουν τη σημαία του αγώνα, αλλά συνεχίζουν, ενάντια στην πολιτική που υπονομεύει τις σπουδές και το μέλλον τους. Αύριο, είναι το νέο αγωνιστικό ραντεβού τους στην Αθήνα, τη Θεσσαλονίκη, την Πάτρα και πολλές ακόμα πόλεις της χώρας, για να φωνάξουν ένα ακόμα μεγάλο ΟΧΙ στις κατευθύνσεις της Μπολόνια και της Πράγας, που υλοποιεί στη χώρα μας η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ με το νόμο απάτη για τα ΤΕΙ και τα νομοσχέδια που ετοιμάζει για τα μεταπτυχιακά και την έρευνα, την αξιολόγηση και άλλα. Για όλα αυτά λοιπόν που συνιστούν μια επίθεση στην ανώτατη εκπαίδευση, οι φοιτητές προσανατολίζονται να συνεχίσουν πολύμορφα τον αγώνα τους μέσα στις σχολές, αλλά και με νέες δυναμικές...