Σάββατο 11 Μάρτη:
Η ΚΟ Καρύστου του ΚΚΕ πραγματοποιεί εκδήλωση με θέμα «Επέλαση αιολικών στη Νότια Εύβοια. Κέρδη για τους ομίλους, ενεργειακή φτώχεια και υποβάθμιση του περιβάλλοντος για τον λαό! Να μπει τώρα τέρμα!», στις 7 μ.μ. στο «Γιοκάλειο» Ιδρυμα.
Θα μιλήσουν:
-- Γιώργος Μαρίνος, βουλευτής Εύβοιας του ΚΚΕ και μέλος του ΠΓ της ΚΕ του Κόμματος.
-- Κώστας Παπαδάκης, ευρωβουλευτής και μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Δημήτρης Παρασκευάς, δημοτικός σύμβουλος Καρύστου και μέλος του Τομεακού Γραφείου Εύβοιας του ΚΚΕ.
Θα ακολουθήσουν παρεμβάσεις από εκπροσώπους φορέων.
Κυριακή 12 Μάρτη:
Οι ΚΟ Εύβοιας και Θήβας - Οινοφύτων του ΚΚΕ πραγματοποιούν εκδήλωση συζήτηση με θέμα «Δυνατό ΚΚΕ για δυνατούς αγώνες. Ασπίδα προστασίας για την υπεράσπιση του εισοδήματος και των δικαιωμάτων μας - Ελπίδα για τη ζωή που μας αξίζει!», στις 6.30 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του Εργατικού Κέντρου Εύβοιας. Θα μιλήσουν:
-- Γιώργος Μαρίνος.
-- Παναγιώτης Πολίτης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, υποψήφιος βουλευτής Φθιώτιδας και πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων ΛΑΡΚΟ.
-- Γιάννης Τζαβάρας, μέλος της Επιτροπής Περιοχής Ανατολικής Στερεάς - Εύβοιας του ΚΚΕ, υποψήφιος βουλευτής Εύβοιας, μέλος της διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Εύβοιας και πρόεδρος του Συνδικάτου Τροφίμων και Ποτών Εύβοιας.
Θα ακολουθήσουν παρεμβάσεις από εκπροσώπους σωματείων.