-- Η Επιτροπή Ειρήνης Ηλιούπολης διοργανώνει αύριο, Κυριακή 2 Απρίλη, στις 7 μ.μ., εκδήλωση στο Θέατρο Δήμου Ηλιούπολης (εντός Δημαρχείου) προ τιμήν των 28 χρόνων από την ίδρυσή της και των Ν. Μαραγκάκη, Δ. Κιντή, Θ. Βαλκανά, Γ. Χαμογεωργάκη και Α. Λάτση που διατέλεσαν πρόεδροί της.
-- Η Επιτροπή Ειρήνης Ν. Ηρακλείου, σε συνεργασία με το Εθνικό Συμβούλιο κατά των Ναρκωτικών και το παράρτημα του Συνδικάτου Οικοδόμων, διοργανώνει εκδήλωση για τα ναρκωτικά, την Τετάρτη 5 Απρίλη, στις 5.30 μ.μ., στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου «Ηλέκτρα Αποστόλου» (οδός Κουντουριώτου).