Συνάντηση, με θέμα τον καλύτερο συντονισμό και την αποτελεσματικότερη δράση του συνδικαλιστικού κινήματος στη ΔΕΗ, πραγματοποιήθηκε χτες μεταξύ της ΕΤΕ - ΔΕΗ και άλλων συλλόγων - μελών της ΓΕΝΟΠ - ΔΕΗ.
Στη συνάντηση, συζητήθηκαν και τα προβλήματα που σχετίζονται με το ασφαλιστικό, καθώς και η πορεία της επιχείρησης, σε συνδυασμό με την προσπάθεια άλωσης των εργασιακών σχέσεων. Σύμφωνα με Δελτίο Τύπου της Οργάνωσης, στη σύσκεψη επισημάνθηκε στη ΓΕΝΟΠ - ΔΕΗ να επανεξετάσει και να αναθεωρήσει την απόφασή της για αναστολή των κινητοποιήσεων για το ασφαλιστικό, ενώ "κρίθηκε απαραίτητο να πραγματοποιηθεί έκτακτο συνέδριο για τον προσδιορισμό και την εξειδίκευση των θέσεων και τη στάση της ΓΕΝΟΠ - ΔΕΗ μπροστά στις νέες εξελίξεις".