Αρης, Ολυμπιακός και Ορεστιάδα παίζουν σήμερα με Νέτας, Νταχάου και Τρεβίζο, αντίστοιχα
Κρίσιμες ευρωπαϊκές μάχες δίνουν σήμερα ο Αρης, ο Ολυμπιακός και η Ορεστιάδα στους άνδρες, ενώ στις γυναίκες τα Βριλήσσια και ο Παναθηναϊκός αγωνίζονται για το γόητρό τους.
Στο Κύπελλο Πρωταθλητριών ο Αρης υποδέχεται στη Μίκρα (ΕΤ-3, 6μμ) την τουρκική Νέτας, που είναι μια από τις διεκδικήτριες της πρόκρισης στο φάιναλ φορ. Με νίκη οι Θεσσαλονικείς βγάζουν εκτός τροχιάς πρόκρισης τους Τούρκους και μπαίνουν οι ίδιοι. Η Νέτας πέρσι είχε αποκλείσει στο Συνομοσπονδίας την Ορεστιάδα. Ο Αρης δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα ενώ ταυτόχρονα υπάρχουν θετικές ενδείξεις για λύση του διοικητικού και οικονομικού προβλήματος της ομάδας.
Ο Ολυμπιακός στο Κυπελλούχων υποδέχεται στη Γλυφάδα (6μμ) τη γερμανική Νταχάου και αναμένεται να έχει εύκολο έργο, αφού η σημερινή αντίπαλός του δεν έχει γευτεί ακόμα τη χαρά της νίκης.
Στο Τρεβίζο η Ορεστιάδα αντιμετωπίζει τη Σίσλεϊ στο πρώτο παιχνίδι της προημιτελικής φάσης. Οι ακρίτες που ταλαιπωρούνται από ιώσεις (χτες είχαν 39 πυρετό οι Μπάεφ, Μοσχοφίδης) έχουν πολύ δύσκολο έργο. Πάντως από την ιταλική ομάδα θα απουσιάσει ο διεθνής κεντρικός μπλοκέρ Γκραβίνα.
Για το Κύπελλο Πρωταθλητριών στις γυναίκες τα Βριλήσσια υποδέχονται στις 5μμ την πολωνική Αουγκούστα και για το Κυπελλούχων ο ΠΑΟ παίζει στη Γιουγκοσλαβία με τη Σπάρτακ.