Συλλαλητήριο σήμερα στη Λάρισα από ΕΚΛ και ΝΤ ΑΔΕΔΥ
Η "σκυτάλη" του αγώνα περνάει σήμερα, Παρασκευή, στη Λάρισας,όπου από κοινού το Εργατικό Κέντρο και το Νομαρχιακό Τμήμα της ΑΔΕΔΥ διοργανώνουνπανεργατικό - πανδημοσιοϋπαλληλικό συλλαλητήριο, στις 7μ.μ. στην πλατεία Τάκη Γαργαλιάνου.
Σήμερα, εξάλλου, η Συντονιστική Επιτροπή Σωματείων Θριασίου διοργανώνει στις 6.30μ.μ., στο Εργατικό Κέντρο Ελευσίνας πικετοφορία για την ενημέρωση των κατοίκων σχετικά με τη συγκέντρωση που διοργανώνει την Τρίτη, 10 Μάρτη, στις 6.30μ.μ., στην πλατεία Ηρώων.
Επίσης, στις 10 Μάρτη κινητοποιούνται οι εργάτες της Θεσσαλονίκης και της Λέσβου. Στη Θεσσαλονίκη, η Συντονιστική Επιτροπή Σωματείων, καλεί τους εργαζόμενους σε συλλαλητήριο, στις 6.30μ.μ., έξω από το Εργατικό κέντρο της πόλης,ενώ το Εργατικό Κέντρο Λέσβου έχει κηρύξει για τη μέρα αυτή παλλεσβιακή, πανεργατική απεργία.
Κινητοποιήσεων συνέχεια στις 11 του Μάρτη, οπότε και πραγματοποιείται συλλαλητήριο στα Τρίκαλα, στις 6.30μ.μ., στο Εργατικό Κέντρο.