Τρίωρη στάση εργασίας ανά βάρδια πραγματοποίησαν χτες οι εργαζόμενοι της "Κεραμικής ΙΩΝΙΑ",διεκδικώντας την καταβολή του πριμ παραγωγής, επιδομάτων και άλλων οφειλών. Οι στάσεις εργασίας θα επαναληφθούν τη Δευτέρα.
- Με καθολική συμμετοχή στις 3ωρες στάσεις εργασίας ανά βάρδια, που κήρυξε το σωματείο, παρά την προσφυγή της εταιρίας, για να κηρυχτούν παράνομες και καταχρηστικές, απάντησαν οι εργαζόμενοι της "Ελληνικής Εταιρίας Μπισκότων" στις προθέσεις της διοίκησης να αμφισβητήσει δικαιώματα και κατακτήσεις τους.