Πέφτει σήμερα αυλαία των φετινών πολιτιστικών εκδηλώσεων, "Μικρασιάτικα '99" που διοργανώνει ο Παμμικρασιατικός Σύνδεσμος Πατρών και Περιχώρων στην πλατεία Ελευθερίας στη συνοικία Προσφυγικά της Πάτρας. Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων περιλαμβάνει:
- Στις 8.30 μ.μ. αναφορά στην ανάπλαση και στα προβλήματα της πλατείας Ελευθερίας. Στις 8.45 μ.μ. ομιλία για την Παιδεία. Στις 9 μ.μ. χαιρετισμός από τις αρχές και τον πρόεδρο του Παμμικρασιατικού. Στις 10.15 μ.μ. συναυλία με το συγκρότημα "Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΟΝΟΜΑ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΛΛΑΔΑ".
Εκτός της κεντρικής εξέδρας λειτουργούν περίπτερο έκθεσης βιβλίου και ταβέρνα, ενώ θα υπάρξει και λαχειοφόρος αγορά.